Nauka po feriach

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie.
Szczegóły dotyczące funkcjonowania szkół i placówek znajdują się w komunikacie MEiN.

Poniżej w załączniku procedura obowiązującą na terenie naszej szkoły po feriach - aktualizacja z dnia 13.01.2021 oraz Regulamin korzystania z szatni w czasie pandemii wirusa Sars CoV-2.

Procedura koronawirus-aktualizacja

Regulamin korzystania z szatni w czasie pandemii wirusa Sars CoV-2

1. Uczniowie pozostawiają okrycie wierzchnie i obuwie w wyznaczonych miejscach przed zajęciami i odbierają je po skończonych lekcjach. Uczniów obowiązuje zmiana obuwia.
  2. Uczniowie w szatni przebywają jedynie w celu pozostawienia odzieży wierzchniej
    i obuwia. Po dokonaniu tych czynności niezwłocznie opuszczają szatnię.
  3. W szatni nadzór pełni nauczyciel dyżurujący.
  1. Jeżeli jest taka możliwość, w szatni wykorzystuje się co drugą szafkę.
  2. Przed rozpoczęciem zajęć oraz w trakcie przerw w szatni organizuje się dyżury nauczycieli. Jeśli ze względów organizacyjnych lub kadrowych nie ma takiej możliwości.
  3. Nauczyciel monitoruje liczbę osób korzystających z szatni w tym samym czasie.
  4. Po zakończonych zajęciach uczniowie klas I-III schodzą do szatni w obecności nauczyciela prowadzącego zajęcia z zachowaniem odstępu 1,5 m.
  5. W tym samym czasie z szatni nie powinny korzystać więcej niż dwie grupy uczniów.
  6. Jeżeli w szatni przebywają uczniowie z rożnych klas, zobowiązani są oni do zasłaniania ust i nosa.
  7. W przypadku większej liczby grup, należy zaczekać na opuszczenie szatni przez dwie pierwsze grupy. Wówczas z szatni będą mogły skorzystać kolejne dwie grupy uczniów.
  8. Nauczyciel pozostaje z uczniami do czasu opuszczenia szatni.
  9. W szatni nie mogą przebywać osoby inne niż uczniowie i pracownicy szkoły.
  10. Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki, drzwi, poręcze, blaty, drzwi szafek itp.
  11. Po każdej grupie w miarę możliwości należy przewietrzyć szatnię.
  12. Każdy uczeń zobowiązany jest do przestrzegania i stosowania zapisów niniejszego regulaminu.