Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Wycieczka do Warszawy

IMG 20190917 154704W dniach 16-18 września 2018 roku uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na 3-dniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 4.50 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Przygodę w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Po chwilach pełnych wrażeń udaliśmy się na pyszny obiad. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Najważniejsze miejsce w przylegającym do Muzeum Parku Wolności to 156-metrowy Mur Pamięci. Na rzędach szarych, granitowych płyt wyryto nazwiska blisko 12 tys. Powstańców Warszawskich, którzy zginęli w walkach w sierpniu i wrześniu 1944 roku.Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu.

W kolejnym dniu odkrywania stolicy udaliśmy się do Sejmu Rzeczypospolitej Polski. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym, co dzieje się w tym budynku na co dzień. Po zakończeniu zwiedzania sejmu udaliśmy się na obiad a następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku. Do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto. Na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy pogoda się rozkaprysiła i zaczęło padać. Szybkim krokiem pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, a następnie udaliśmy się do katedry warszawskiej. Wracając w kierunku autokaru przeszliśmy przez Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Dalsze zwiedzanie stolicy wraz z przewodnikiem miało miejsce z okien autokaru.

Trzeci dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Dzień ten był słoneczny od razu pojechaliśmy zwiedzić niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt- Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Kolejnymi punktami naszej wyprawy było sanktuarium Opatrzności Bożej oraz w Pałac w Wilanowie. Po zakończeniu zwiedzania i posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wróciliśmy około godz.23.00 .

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.