Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Projekt edukacyjny - Były sobie pieniądze

logo byy sobie pienidze 380x380Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „ BYŁY SOBIE PIENIĄDZE” . Tylko 10 szkół zakwalifikowało się do projektu, a my dostaliśmy się jako 8 placówka w całej Polsce. Edukacja ekonomiczna dla dzieci i młodzieży „BYŁY SOBIE PIENIĄDZE”, którego organizatorem i koordynatorem jest Fundacja BGK  im. J. K. Steczkowskiego w Warszawie.

Program realizowany będzie w klasie I i II. Jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej dzieci oraz wprowadzenie w podstawy finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. Cele realizowane są poprzez przeprowadzenie autorskich zajęć o finansach.

Tematyka zajęć obejmuje swym zakresem m. in. wartości pieniądza, podstaw ekonomii, zarządzania finansami osobistymi, roli i funkcji banków, ale także umiejętności krytycznego myślenia i zastosowania tej wiedzy w praktyce oraz podejmowania racjonalnych wyborów konsumenckich. Wiadomości zostały skorelowane z podstawą programową. Nauczyciele mają do dyspozycji scenariusze zajęć oraz pakiety edukacyjne zawierające potrzebne pomoce dydaktyczne.

Serdecznie zapraszamy Naszych uczniów do udziału.

Regulamin "Były sobie pieniądze"

Wyniki konkursu "Były sobie pieniądze"